SÜREGELEN SEÇİM BELİRSİZLİĞİ VE EKONOMİK DURUM

0
263

SÜREGELEN SEÇİM BELİRSİZLİĞİ VE EKONOMİK DURUM

Ülkemiz geçtiğimiz günlerde yerel seçimlere kitlenmiş vaziyetteyken, seçimden sonra ki ekonomik durumları merak ediyorduk ki, fakat seçimin ardından günler geçmesine rağmen hala belediye başkanlarının netleşmemesi yüzünden durum hala belirsizliğini koruyor. Ve haliyle seçilen belediye başkanları mazbatalarını alamamış durumdalar. Peki, bu olağan hal ekonomimize ne tür zararlar getirecektir?

İlk olarak dilimizden düşmeyen bir söz var “yabancı yatırımcı”. Ülkenin demokrasisi bu kadar net değilken yabancı yatırımcıları ekonomimize kazandırmak çok güç olacaktır. Çünkü demokrasi adına atılan adımlar durmuşken, yürütülemezken ve halkın oyuna sahip çıkılamazken yabancı yatırımcıyı bu kısır döngü içerisinde ikna etmek çok zor.

Tabii en önemli sorunumuz ise yapısal reformlar. Bu aralar çok duyduğumuz yapısal reformları ne kadar dile getirsek de ülkemizdeki hukuk sorununu çözemediğimiz müddetçe yapısal reformları hayata geçmesinin bir anlamı olmayacak, hiçbir şey ifade etmeyeceğini şuan ki durumdan gayet net bir şekilde görüyoruz.