FACEBOOK HİSSELERİ YÜKSELİŞTE

0
213

Amerika’lı ünlü girişimci Mark Zuckerberg, dünya genelinde sosyal ağlarda olan büyük ilgi sayesinde gün geçtikçe servetine servet katıyor.
Sosyal medya platformu Facebook’un hisseleri, şirketin TikTok benzeri uygulaması olan reels’i yakında kullanıma açacağını açıklamasının üzerine %6’dan çok sıçramayla tüm zamanların en yüksek düzeyine yükseldi. Sosyal medya devi Facebook’un hisselerinin bir günde %6 değer kazanmasıyla, şirketin kurucusu Mark Zuckerberg’in kişisel serveti de 100 milyar doları aştı.
Facebook açıklamasına göre, yeni uygulama Reels, Instagram’ın bir eklentisi olarak kullanılmaya başlanacak.

DÜNYA’NIN EN ZENGİNLERİ ARASINDA


TikTok’un Amerika’da 1 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor. Yatırımcılar, Facebook’un yeni uygulamayla bu pazardan önemli bir pay alabileceği beklentisiyle alıma geçince, Facebook hisseleri %6.43 artışla 256.06 dolara kadar yükseldi. Zuckerberg hisselerinin değer kazanmasıyla Amazon’un CEO’su Jeff Bezos ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in ardından serveti 100 milyar doları aşan zenginler arasına katıldı.

Salgın Etkili oldu

Koronavirüs salgını sebebiyle dünya çapında insanların internetten alışveriş ve sosyalleşmeye yönelmesi, daha fazla online içerik izlemesiyle Facebook, Amazon, Apple ve Google gibi şirketler kârlarını önemli ölçüde artırdı.

Gizem Nur Pehlivanoğlu

Borsa.net.tr/İktisatçı