Bitcoin’le 16 milyon dolarlık ilk emlak satışı

0
447

New York’ta bir hedge fon yöneticisi 16 milyon dolarlık malikanesini satışa çıkardı ve Bitcoin olarak ödeme kabul etmeye hazır olduğunu ilan etti.

New York merkezli R.G. Niederhoffer Capital Management’ın başkanı olan Roy Niederhoffer 2013 yılında Manhattan’da yaklaşık 12,9 milyon dolara yan yana üç bölümden oluşan bir rezidans satın aldı ve eski olan yapıları restorasyona soktu. Kendisi de ailesiyle beraber yakınlarda bir yere kiracı olarak taşındı.
Beş yıl sonra, orijinal renovasyon projesi hemen hemen tamamlanmış durumda; Niederhoffer bu malikaneyi satışa çıkarmaya karar verdi ve bunun için de Sotheby’s International Realty ve Douglas Elliman Real Estate gibi emlak danışmanlarına başvurdu. Malikaneye 15,9 milyon dolar değer biçildi. Niederhoffer nakit ya da Bitcoin cinsinden eşdeğerini kabul etmeye hazır olduğunu bildirdi.
Kendisi, “Bitcoin’e inanıyorum. Çok umutluyum ve bu kripto para birimine daha fazla sahip olmak istiyorum” diyor.
Kripto parayla ödeme yapacak bir müşteri çıkması halinde fon yöneticisi, emlakçı komisyonu ve diğer işlemler için gereken ödemeleri dolarla yaptıktan sonra Bitcoin’i kendisine saklayacağını söylüyor.
Bu gerçekleşirse, gayrimenkul tarihinde bir ilke imza atılmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here