Ayda 200 Bin TL ciro yapıyordu! Serafina Vadi İstanbul kapandı

0
302

Markayı Türkiye’ye işadamı Ali Şen’in oğlu Metin Şen ve bir dönem siyasette yer alan Orhan Keçeli’nin oğlu Nedim Keçeli getirdi.

İtalyan mutfağı ağırlıklı hizmet veren Serafina 1995’te ABD New York’ta ilk şubesini açtı. Aile lokantası olarak ün yapınca yeni şubeler açmaya başladı. ABD dışında Japonya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya ve Hindistan başta olmak üzere farklı ülkelerde 33 şubesi bulunuyor.

Markayı Türkiye’ye işadamı Ali Şen’in oğlu Metin Şen ve bir dönem siyasette yer alan Orhan Keçeli’nin oğlu Nedim Keçeli getirdi.

İlk şubelerini 2014’te İstanbul sosyetesinin bir dönem gözde AVM’lerinden biri olan Etiler Akmerkez’e açtı. Bu şube halen faaliyette.

İkinci şube ise İstanbul’un yeni lüks projelerinden Vadi İstanbul’da açıldı. Geçen yıl üçüncü şube ise Bodrum’da faaliyete başladı.

Öğrendiğimize göre, Vadi İstanbul şubesi 7 Nisan 2019’da kapılarını kapatmış. Diğer şubeler hizmet vermeye devam edecekmiş. (Kulağımıza gelen bilgilere göre Serafina Vadi aylık 200 Bin TL ciro yapıyordu. Ancak ciro, kira ve personel maliyetini karşılamıyor)

Peki, Vadi İstanbul’daki yere kim gelecek? Şu aşamada bir restoran grubuyla anlaşma yapılmış ama Vadi İstanbul yönetimi bilgiyi sır gibi saklıyormuş.

Bizim öğrendiğimize göre, Doğuş Holding’in yeme içme markalarını bünyesinde barındıran D-ream, Serafina’nın çıktığı yere gelecekmiş. Hangi markasının geleceği ise şimdilik saklanıyormuş. Serafina ayarında bir marka aynı yerde olacakmış.

Yeri gelmişken Vadi İstanbul’dan iki bilgi daha aktaralım. Ünlü Fransız departman store Galeries Lafayette’nin Vadi İstanbul’a geleceği anons edilmişti.

Öğrendiğimize göre gelmekten vazgeçmiş. Türkiye’de son dönemlerde büyümesini sürdüren H&M ise Vadi İstanbul’da yeni bir mağaza açacakmış…

Para Dergisi