Şok! Avea sermaye azaltacak

By on Eylül 10, 2013

aveaAvea ödenmiş sermayesinde, geçmiş yıllarda oluşan zararlarından emisyon primi düşüldükten sonra kalan zarar tutarında azaltım yapma kararı aldı

Türk Telekom’dan KAP’a yapılan açıklamada sermaye azaltımına ilişkin olarak şu bilgilere yer verildi: ”Şirketimiz bağlı ortaklığı Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.(Şirket) Yönetim Kurulu; Türk Ticaret Kanunu’nun 474/2. fıkrası gereğince, geçmiş yıllarda oluşan zararlarından emisyon primi düşüldükten sonra kalan zarar tutarında, Şirket’in tamamı ödenmiş sermayesinden itfa yöntemiyle azaltım yapılmasına ve Şirket Esas Sözleşmesi’nin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin değiştirilmesine ilişkin olarak, Yönetim Kurulu tarafından sunulan tadil teklifinin görüşülerek karara bağlanması için Şirket’in Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın 30.09.2013 saat 14.00’de yapılmasına karar vermiştir.

Bu kararın temel amacı, önümüzdeki süreçte Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin özvarlığını güçlendirmek; böylece rekabet koşullarında müşterilerine daha iyi hizmet sunmasını sağlamak amacıyla Şirket yatırımları için daha çok kaynak ayırmaktır.”

Kaynak

Bir önceki haberimiz olan Piyasalarda Son Durum başlıklı Haberimizde borsa konu başlığı altında haberlere ulaşabilirsiniz.