Jp Morgan dan banka yatırım tavsiyesi

By on Haziran 24, 2013

jpmorganUluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan tarafından hazırlanan raporda bankalara ilişkin yatırım tavsiyelerine yer verildi.

JP Morgan ın değerlendirmesinde Yapı Kredi Bankası hisse senetleri için yatırım tavsiyesi ‘Ağırlığını Artır’ seviyesine çıkarıldı. JP Morgan ın Rapor öncesinde hisseler için tavsiye Nötr düzeyinde bulunuyordu.  Yapı Kredi fiyat hedefi 7.2 TL’den 5.5 TL’ye indirildi.

Öte yandan şirket Garanti Bankası için ‘Ağırlığını Artır’ olan tavsiyesini Nötr seviyesine çekti. Garanti hisseleri için fiyat hedefi 12.9 TL’den 9.5 TL’ye düşürüldü.  JP Morgan Akbank tavsiyesi ‘ağırlığını azalt’ olurken fiyat hedefi 11.6 TL’den 8.3 TL’ye düşürüldü.

JP Morgan  Halkbank fiyat hedefini 28.2 TL’den 22.2 TL’ye çekti, banka için yatırım tavsiyesi ‘ağırlığını artır’. JP Morgan İş Bankası fiyat hedefini 8.9 TL’den 6.5 TL’ye düşürürken tavsiyesini nötr düzeyinde belirtti.

JP Morgan Vakıfbank’ın yatırım tavsiyesi ‘ağırlığını artır’ken fiyat hedefi 8.7 TL’den 6.9 TL’ye düşürüldü.

Bir önceki haberimiz olan Piyasalardaki hareketlilik Türkiye'ye özel değil başlıklı Haberimizde ekonomi ve Güncel konu başlığı altında haberlere ulaşabilirsiniz.