Bütçeye 1 milyar TL ‘ek yük’ getirecek

By on Temmuz 4, 2013

79239Haziran enflasyonunun yüksek olduğunu belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bunun bütçeye bir takım olumsuz etkileri olacak. Bizim hedeflediğimiz bir enflasyon oranı var ve verdiğimiz bir ücret artışı var. Enflasyon, onu aşınca bu farkı da veriyoruz. dedi.

Haziran enflasyonunun yüksek olduğunu belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bunun bütçeye bir takım olumsuz etkileri olacak. Bizim hedeflediğimiz bir enflasyon oranı var ve verdiğimiz bir ücret artışı var. Enflasyon, onu aşınca bu farkı da veriyoruz.

Sabah hızlıca bir çalışma yaptırdım, bu haziran ayındaki enflasyonun yüksek çıkması sebebiyle, bu yılki personel giderlerinin bütçeye ilave yükü 1 milyar 34 milyon lira. Doğrusu, bizim beklediğimizin de üzerinde bir rakam. Dolayısıyla bütçe üzerinde olumsuz bir etkisi var ama bu etkiyi bütçe içinde ilave bir tedbir almadan muhtemelen tolere edebileceğiz diye düşünüyorum” dedi.

Kaynak

Bir önceki haberimiz olan Merkez`den dövize yeni ayar! başlıklı Haberimizde döviz, finans ve Güncel konu başlığı altında haberlere ulaşabilirsiniz.